İçeriğe geç

Çukurova Üniversitesi – Kurumsal Hayat & Agile Eğitim

29 Nisan 2020

Kurumsal Hayat ve Agile Eğitim içeriğimiz kapsamında, Çukurova Üniversitesi Bilgisayar Üniversitesi öğrencilerinden oluşan CENGA ailesiyle çok keyifli bir yarım gün geçirdik.

Etkinliğe başlarken uyacağımız kurallarımızı birlikte belirledik. 🎯

Working Agreement, her etkinlik başında tüm katılımcılar ve fasilitator ile birlikte imzalanan bir anlaşmadır. Bu etkinlik için aldığımız kararlar (Sizlere de bir örnek olabilir): Etkinlik saat aralığı – mola süreleri – mikrofonun açık/kapalı olma kuralları- söz almak için “Hands Up” – sosyal medya için fotoğraf çekme ve paylaşma kuralları – VEGAS’ta olan VEGAS’ta kalır

 

Her etkinliğin olmazsa olmazı ice-breake’ı ilk defa online deneme şansımız oldu. Renkli Sorular ice-breaker’ını bu sefer çark kullanarak uyguladık. 🎨🎪

İce breaker ile başlayan etkinliklerin farkını denedikçe göreceksiniz.

Renkli Sorular

 

Agile’ın getirdikleri, değişen roller, yeni liderlik modelleri hakkında bol bol konuşuk.

Kurumsal hayat ve roller, üniversite öğrencilerinin en çok merak ettiği ve soru sorduğu konulardan biri. Agile dönüşümü ile de bu rollerin nasıl değiştiği de ayrı bir soru. Bu yüzden Agile Eğitim bölümünde bu konulara yer vermek öğrenciler için daha aydınlatıcı olabiliyor.

 

Menti Menti Menti. 🧡💛💚💙💜 Kullanmayı en çok sevdiğim tool’lardan biri. Katılımcıları da işin içine katabileceğimiz muhteşem bir araç. Bunlar da etkinlik sonrası aklımızda kalanlar. NOT: Çukurova Üniversitesi’nin göl manzarası benim aklımda kalanlardan…💧

Eğitim / Etkinlik sonunda katılımcıların aklında ne kalmış öğrenmek sonraki etkinlikler için dolaylı yoldan bir feedback olabilir.

 

Umarım en kısa zamanda Adana’ya gidip CENGA ailesiyle yüzyüze tanışma fırsatım olur. Söz verdiler her türlü yeme içme ve gezme aktivitesinde eşlik edeceklermiş. Benim de aklımda kalan ve çok merak ettiğim Çukurova Üniversitesi göl manzarası oldu. O kadar çok güzel anlattılar ki merak etmemek elde değil.

Uzak mesafelerin artık bir önemi kalmadı. Teknolojiyi kullanarak bu mesafeleri yakın hale getirebilirsiniz. Bu etkinlik için ZOOM aracını kullandık.

 

İlkim Dilara KADAKALOĞLU
d.

Kategori:Agile EğitimlerKurumsal Hayat ve Agile Dünyası

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    %d blogcu bunu beğendi: